Witamy na stronie Stowarzyszenia!

Para mopsów. Stowarzyszenie Mops. Mopsi Ośrodek Przyjaźni i Szczęścia

W końcu udało się uruchomić naszą stronę internetową www.pugs-center.org!


Przede wszystkim chcielibyśmy Was serdecznie przywitać w naszym serwisie!

Wierzymy, że trafiliście tu z uwagi na sympatię do tej wspaniałej rasy, którą są mopsy. Wraz z upływem czasu niniejsza strona będzie się rozwijała i będzie poszerzana o coraz to nowe działy i multimedia. W planach mamy między innymi artykuły o rasie, porady, ciekawostki, konkursy, informacje o mopsich spotkaniach oraz wiele wiele innych zatem zapraszamy gorąco do częstych odwiedzin!

Mopsy mają niezwykły dar zjednywania sobie ludzi, nawet tych którzy boją się psów (znamy takie przykłady, dajemy słowo!).  Są one nie tylko wspaniałym antydepresantem na wszelkie smutki i zmartwienia, ale też wspaniałymi przyjaciółmi. Psy te są bardzo towarzyskie i uwielbiają ludzi. Ze względu na ich wspaniały charakter i charakterystyczny wygląd (można go albo kochać albo nienawidzić!) w dobie ostatnich paru lat stały się one bardzo popularne na całym świecie.

Niestety modę na tę rasę wykorzystują niektórzy ludzie potocznie zwani pseudohodowcami.

Pseudohodowcy to osoby, które nie posiadają prawnego upełnomocnienia do prowadzenia hodowli i rozmnażają psy bez rodowodu w ogromnych liczbach z nastawieniem tylko na ZYSK. W większości przypadków mopsy, które są rozmnażane w pseudohodowlach utrzymywane są w okropnych warunkach, a same psy są w opłakanym stanie. Psy z pseudohodowli, których nie można sprzedać czyli nie przynoszą zysku często są w fatalnym stanie zdrowotnym, czemu jest trudno się dziwić, gdy do masowego rozmnażania posługuje się rocznymi (!) suniami. W takich warunkach nie ma mowy o zdrowych mopsach!

Mops Antonio spędził swoje życie w pseudohodowli. Gdy był już niepotrzebny został oddany do schroniska…

Los tych wspaniałych psów, które nie miały szczęścia urodzić się w prawdziwej psiej hodowli nie jest nam obojętny dlatego chcemy walczyć z tym ohydnym procederem. Stąd wyszła inicjatywa przeprowadzenia ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej mająca na celu walkę z pseudohodowlami mopsów. Jej punkt kulminacyjny zacznie się w dniu premiery filmu „Patryk”, w którym główną rolę gra właśnie mops. W 90 kinach w całej Polsce do 40 000 biletów zostaną w kasach kin dodane specjalne broszury informujące czym są pseudohowle. Mamy nadzieję, że dzięki temu osoby które zdecydują się na zakup mopsa po obejrzeniu tego filmu dokonają go świadomie w prawdziwej hodowli tym samym kupując psa zdrowego i wolnego od traumatycznych przeżyć. Wspieraniu ludzi, którzy żerują na tych kochanych psach (i na wszelkich innych) mówimy stanowczo NIE. Was również do tego zachęcamy!


Zakup mopsa krok po kroku. Stowarzyszenie Mops. Mopsi Ośrodek Przyjaźni i Szczęścia


Stowarzyszenie MOPS – Mopsi Ośrodek Przyjaźni i Szczęścia

Odcisk psiej łapy. Mopsi Ośrodek Przyjaźni i Szczęścia