14 lipca 2018

Członkowie

Zbyszek Różycki - Mopsi Ośrodek Przyjaźni i SzczęściaZbigniew Różycki 

Od prawie dwudziestu lat mieszkaniec Wilanowa, manager.

Od 1990 roku prowadzi własną firmę. Działał społecznie między innymi jako członek Prezydium Rady Fundacji Primus, prowadzącej niepubliczne szkoły na Ursynowie. Zawsze wspierał organizacje pozarządowe w tym Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Św. Krzysztofa przy Centrum Onkologii w Warszawie. Obecnie członek zarządu spółki Fast Rack. Mieszka z żoną, córką, kilkoma mopsami (bo różnie bywa), psem wielorasowym znalezionym w lesie oraz kotem Antonio Panteras. Uwielbieniem dla mopsów zaraziła go żona, która z kolei zaraziła się od drugiej córki. Od niedawna interesuje się uprawą roślin.

 

Agnieszka Różycka Stowarzyszenie MopsAgnieszka Różycka

Żona, matka dwóch córek i dwóch mopsów. Z zawodu i pasji rękodzielniczka.

Prowadzę w Wilanowie pracownię dekoracji wnętrz Willow Hand Made. Interesuję się kulturą i sztuką, technikami rękodzielniczymi, malowaniem mebli, nadawaniem rzeczom drugiego życia, upcyclingiem. Uwielbiam przyrodę, zwierzęta, a przede wszystkim mopsy, te niezwykłe, empatyczne istoty kochające wszystkich! Mam również adoptowanego psiaka ze schroniska. Warto pomagać! Ostatnio postanowiłam połączyć moje obie pasje i tworzę artykuły dla zwierząt.
W wolnych chwilach uwielbiam podróże małe i duże, a zwłaszcza z rodziną i mopsami.

 

Katarzyna Krukowska - Stowarzyszenie MopsKatarzyna Muras

Jestem Warszawianką od pokoleń, moja Rodzina zakupiła dla Warszawy pierwszy konny wóz strażacki , z czego jako pra, pra wnuczka jestem bardzo dumna. Moja miłością i pasja od 21 lat są MOPSY. Mieszkają razem ze mną mopsy z najlepszych hodowli z rożnych stron świata. Wraz z nimi, moja druga pasja, podróże i poznawanie nowych miejsc, stało się możliwe. Kocham dobrą książkę, teatr, seriale i towarzystwo pozytywnych ludzi.

 

 

Ewa Pszczoła Mazur - Stowarzyszenie MopsEwa Pszczoła – Mazur

Młoda mama uroczego Tymoteusza oraz mopsiczki Ody. Z zawodu bibliotekarz. Osoba, która żadnej pracy się nie boi – w przeszłości pracowała od sprzątania, pomocy w kuchni, przez dziennikarstwo, aż do wymarzonej pracy w bibliotece. Aktualnie na urlopie macierzyńskim, cieszy się chwilami z synkiem. W przeszłości (w sercu nadal) wolontariusz zaangażowany w akcje aktywizacji niepełnosprawnych czy pomocy dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Jako pierwsza podjęła się samodzielnej organizacji Dnia Dawców Szpiku w swoim rodzinnym mieście. Kiedyś również pasjonatka gry na gitarze – grała w kościele oraz w zespole rockowym. Aktualnie uwielbia dobre koncerty, sport, a jej miłością są mopsy.

 

Anna Ryl Day Stowarzyszenie MopsAnia Ryl Day 

Moja przygoda z mopsami rozpoczęła się 5 lat temu dzięki mojemu mężowi, który stwierdził, że jeśli pies to tylko mops. To się nie zmieniło, aktualnie mamy 3 mopsy i nie wyobrażam sobie mieć innych psów. Razem z 2 synkami i 2 kocicami sprawiają, że nasz dom jest pełen radości, szaleństwa i ogólnego „bałaganu”, ale nie zamienilibyśmy tego na nic innego:) Mopsy to niesamowite psy i zależy mi na ich jak najlepszym bycie, dlatego aktywnie działam w stowarzyszeniu MOPS.

 

 

Anna Jarosz Stowarzyszenie MopsAnna Jarosz 

Rodowita Warszawianka, na co dzień mieszka za granicą nad niemiecką Szprewą. Miłośniczka psów, szczególnie mopsów.

W mopsach zakochałam się w wieku 15-stu lat gdy zobaczyłam je po raz pierwszy w książce z rasami psów. Od tamtej pory moja miłość do nich trwa i nie zmniejsza się. Moim pierwszym mopsem był Bercik. Najmądrzejszy psiak jakiego widziałam. Obecnie jestem bez mopsa, ale ten stan na pewno nie potrwa długo 😉 Gdy tylko jestem w Warszawie zajmuję się mopsiczką mojego brata – Kromką. Ta z kolei jest najdowcipniejszym mopsem jakiego poznałam!

 

Barbara Staśko

Od 25 lat jestem mieszkanką Górnego Mokotowa. Mimo że przeszłam na emeryturę – nie zaprzestałam współpracy dziennikarskiej, bo kocham mój zawód i kontakty z ludźmi. Pasjonuję się kulturą- literaturą, muzyką, historią sztuki, teatrem i filmem. Jedną z innych moich pasji, oprócz żeglowania, są zwierzęta, które od zawsze towarzyszą mnie i mojemu życiowemu partnerowi. Obecnie mamy w domu mopsiankę Freję i dwie kocice – Nelę i Gafę Bałucką, wzięte z różnych fundacji. Wspieramy finansowo te, które zajmują się bezdomnymi zwierzakami, między innymi kotami. Bo czujemy się częścią Natury. I kochamy ją.

Bartosz Mazur

Mąż, ojciec małego Tymoteusza i mopsiczki Ody.
Aktywny uczestnik inicjatyw obywatelskich od czasów szkoły średniej. Był wolontariuszem i przewodniczącym samorządu szkolnego. W czasie studiów był prezesem koła naukowego.
Z wykształcenia prawnik, z zawodu – licencjonowany doradca podatkowy.
Fan mopsow, sportów walki i wędrówek po Bieszczadach.

Irena Kłosek Urban

Mieszkam pod Warszawą w domu z ogrodem w którym rosną Ambrowce , warzywa i winogrona i oczywiście. W codziennej pracy w domu i ogrodzie pomagają mi Matylda czarna kotka i czarny mopsik Morcik. Uwielbiam podróże, a najbardziej etap planowania: czytanie historii, map, oglądanie albumów, filmów. Lecz gdy jestem na miejscu często się celowo gubię schodząc z wyznaczonych szlaków. Lubię zwierzęta i naturę – ludzi nieco mniej. Pracowałam w wielu zawodach. Ostatnio jako redaktor, coach i spec. ds. mediów społecznościowych. Interesuję się również antropologią kulturową problemem zanieczyszczania środowiska oraz etnografią. W szczególności zachowaniem dawnych umiejętności rękodzielnich np. takich jak tkactwo, wyplatanie, hafciarstwo. Jestem zwolennikiem łączenia starego z nowym. Stare wzory w nowych technikach i odwrotnie – nowe wzory w starych materiałach ( także recycling). Sama z pasją robię koronki na drutach. Mopsy też są takim połączeniem, ta stara rasa we współczesnej rzeczywistości świetnie się odnajduje i o ile unplugged world mogę sobie wyobrazić, o tyle unpugged już nie. Też tak myślicie?

Piotrek Gostomski

Wielki wielbiciel mopsów. Potrafi zrozumieć i w bardzo dowcipny sposób przetłumaczyć język mopsów, robiąc o nich komiksy.

i inni…:)