2 czerwca 2018

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie  MOPS – To grupa osób, a jak wiadomo gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.

Z nami jest inaczej, życie z mopsem to inny stan umysłu – nikt kto tego nie przeżył nie wie o czym mowa.

Jako, że mopsy to dobro rzadkie, a my nie jesteśmy samolubni zapraszamy Cię do świata, w którym nie ma agresji, powoli mija czas… Jeżeli nie masz mopsa to zobaczysz świat z drugiej strony lustra…

Mopsi Ośrodek Przyjaźni i Szczęścia zaprasza osoby, które kochają lub choćby tylko interesują się tak zjawiskowymi psami jak mopsy, uważanymi przez niektórych z nas za prawdziwych kosmitów.

To jedna z najstarszych psich ras, ma ok. 3 000 lat – historia tej rasy to naprawdę fascynująca opowieść. Wpadnij do nas, a chętnie zarazimy Cię miłością i szczęściem.

Mopsy były pierwszymi antydepresantami znanymi ludzkości.

Z mopsami żyli i żyją znani i bogaci – choćby Królowa Victoria, Król Edward VIII, Robin Wiliams, Bily Joel, a z Polaków na przykład Muniek Staszczyk, czy Kasia Nosowska z zespołu HEY.

Połączyła nas wspólna miłość do mopsów! 

Osoby, które mają lub zamierzają mieć te niezwykłe stworzenia, interesują się ich zachowaniem i wychowaniem, chcą dzielić się z innymi tą wiedzą i działać na rzecz ich dobra i szczęścia. Bo gdy mops jest szczęśliwy to i właściciel mopsa chodzi z uśmiechem na ustach. A o to przecież nam wszystkim chodzi.

W przyszłości mamy zamiar prowadzić Mopsi Dom Spotkań  – czwarte takie miejsce na świecie po Londynie, Los Angeles i Kyoto

Tu będziemy mogli spotykać się z mopsiarzami i ich czworonożnymi pociechami na wspólnych grach i zabawach. Zapraszamy osoby, które chciałyby, ale z różnych względów nie mogą mieć w domu mopsa, aby nacieszyły się obcowaniem z tymi niezwykle serdecznymi czworonogami. Radosny charakter mopsów z pewnością umili godziny seniorom, którzy będą mogli tu poczuć się częścią niezwykłej wspólnoty Mopsolubów.

Jako, że wśród na są psychologowie oraz pedagodzy zamierzamy pracować z dziećmi, szczególnie z deficytami.

Współpracujemy z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa znajdujące się przy Centrum Onkologii w Warszawie.

Zamierzamy również prowadzić zajęcia dla osób dotkniętych depresją – z pewnością nasze „antydepresanty” postarają się pomóc każdemu!


Stowarzyszenie MOPS – Mopsi Ośrodek Przyjaźni i Szczęścia