O Nas

Nasz profil na FACEBOOK’u powstał 28 maja 2017, w Międzynarodowym Dniu Mopsa, był początkiem działania Stowarzyszenia, do dziś jest głównym kanałem komunikacyjnym i najpopularniejszym sposobem przekazywania bieżących informacji.

To właśnie na początku 2017 roku przekonaliśmy się, że są ludzie, którzy chcą działać, pomóc, mają pomysł i ambicje. Powodem całego zamieszania była pewna mopsiczka o imieniu Cebulka – pełna radości, miłości, chęci do życia. Niestety los nie był dla niej łaskawy, w młodym wieku została przeprowadzona za tęczowy most. To doświadczenie było bardzo trudne dla jej rodziny, ciężko było ukoić ból po stracie przyjaciela.

Nasza grupa, spotykająca się towarzysko na mopsie spacery, ze smutkiem patrzyła na cierpienie swoich znajomych, odczuwaliśmy brak, jeden element układanki nagle odszedł, nie było czasu się pożegnać…

Postanowiliśmy pomóc – po pewnym czasie w gronie najbliższych znajomych zorganizowaliśmy zbiórkę na zakup mopsa. Niespodziewany prezent dał nam wszystkim sporą dawkę emocji – radość, łzy, uśmiech, tęsknotę, szczęście. To niesamowite przeżycie udowodniło nam wszystkim, że razem możemy więcej. Chcieliśmy pomagać, działać, dzielić się. Teraz jesteśmy w tym miejscu – wiemy, że Cebulka byłaby z nas dumna! Dziękujemy Ci mała, byłaś dla nas inspiracją. Na zawsze będziesz w naszych sercach.

O Stowarzyszeniu MOPS

POMAGAMY MOPSIM WETERANOM

Od pewnego czasu pomagamy wielkiej mopsiej rodzinie seniorów, bardzo związanych ze sobą i swoją właścicielką.

W pewnym momencie rodzinę tę spotkała trudna sytuacja życiowa, nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

Zostali bez wsparcia, jednak z przyjemnością zdecydowaliśmy się zapewniać im godne warunki życia.

pomagamy-img_2

Jeszcze parę tygodni temu w domu seniorów było 13 mopsów, niedawno za tęczowy most przeszedł 15 letni Hades. Staraliśmy się zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i szczęście w jego ostatnich chwilach. Siedziba mopsich seniorów obecnie mieści się na Kaszubach. Tam dostarczamy specjalistyczną karmę, leki, posłania oraz opał na zimę. Miesięczny koszt utrzymania mopsich staruszków to około 1000 zł. Planujemy przeniesienie tej rodziny bliżej Warszawy, chcemy bowiem stworzyć mopsi dom spokojnej starości. Mopsia rodzina pozostanie nierozłączna, naszym celem jest dawanie szczęścia – nie odbieranie go.

Wykorzystując doświadczenie i wielkie serce opiekunki seniorów chcielibyśmy otworzyć dom dla zwierząt (nie tylko mopsów), które straciły właściciela, zostały porzucone lub wyciągnięte z pseudohodowli. Tam zwierzęta czekałyby na adopcje, dostawały pomoc, przechodziły kwarantannę, aby pod naszym okiem trafić do szczęśliwych nowych domów.